🟢 Склад
Нітратний азот - 8%, Амонійний азот - 8%, Амідний азот - 16%
🟢 Норма внесення
- Для підживлення озимих: прикоренево і після відновлення вегетації 50-150 л/га
- Навесні: під передпосівний обробіток 100-150 л/га;
- Восени під основний обробіток: 70-150 л/га
- Після збирання культур: для покращення мінералізації пожнивних решток 80-100 л/га (відразу після внесення КАС - рештки необхідно заробити в грунт)
🟢 Переваги застосування
1. Висока ефективність застосування у будь -яких кліматичних зонах, в тому числі посушливих;
2. Використовується як в основне внесення так і для підживлення культур у всі фази вегетації;
3. Найуніверсальніше добриво для підживлення, особливо в запізнілі терміни, дозволяє (за посухи) підвищити не тільки якість, а й величину урожаю;
4. Рівномірне внесення і розподіл у грунті в порівнянні з твердими (гранульованими) азотними добривами;
5. Можна застосовувати в бакових сумішах;
🟢 Властивості
- Зовнішній вигляд: Рідина світло-жовтого кольору
- Масова частка загального азоту (N),%: 32+/-1
- Масова частка аміачної селітри: 43,0-48,0
- Масова частка карбаміду: 33,0-37,0
- Густина 20 °С г/м3, в межах: 1,31-1,33
- Температура кристалізації, оС не нище: -5
🟢 Характеристика
Нітратна форма азоту є рухомою у ґрунті. Іони нітрату не зв’язуються з ґрунтовим вбирним комплексом, перебувають у розчинному стані і легко переміщаються з водою по профілю ґрунту. Тому нітратний азот є швидкозасвоюваним.
Амонійний азот характеризується меншою рухомістю у ґрунті порівняно з нітратним. Незначна його частина перебуває у ґрунтовому розчині, але переважно він закріплюється в фіксованій формі в ґрунті, оскільки поглинається колоїдними частинками ґрунту. Амонійна форма азоту стає доступною для живлення рослин після перетворення на нітратну в результаті діяльності мікроорганізмів.
Процес засвоєння рослинами амідної форми азоту починається після гідролітичного розкладання до амонійної і у подальшому до легкозасвоюваної нітратної форми азоту. Таким чином, за внесення КАС рослини спочатку засвоюють доступну нітратну форму азоту, пізніше амонійну, ще пізніше поглинається амідна форма.
Отже, КАС є високоефективним азотним добривом, що визначає доцільність його застосування у технологіях вирощування культур. Внесення КАС добре поєднувати з використанням пестицидів в одній баковій суміші.