Технологія обробки насіння Інокулянтами (біопрепаратами)

Головна вимога до технології передпосівної обробки насіння всіма формами біопрепаратів - це забезпечення рівномірного розподілу препарату по всій масі насіння, не допускати його опадання з поверхні насіння, а також максимально скоротити час від обробки до висіву насіння у ґрунт. Інокуляція насіння біопрепаратами проводиться в день посіву або напередодні. 

Найпоширенішою є обробка насіння водною суспензією препарату. При цьому суспензію готують із розрахунку на відому партію насіння і без відстою перемішують її з насінням вручну або механізованим способом.

У таблиці наведені орієнтовні норми води для оптимального зволоження гектарної норми насіння:

Препарат

Норма препарату

Культура

Орієнтовна норма насіння, кг/га

Кількість води (л) для зволоження гектарної норми 

Ризостим

200 г Соя 125 кг 1,25 л

Азолек

100 мл

Пшениця

250 кг

2,5 л

100 мл

Ячмінь

220 кг

4,0 л

100 мл

Озиме жито

200 кг

2,0 л

Наприклад: Для інокуляції 250 кг пшениці потрібно додати 2,5 л води та 100 мл препарату Азолек

Не рекомендується додавати силікатний клей і рідкі комплексні добрива, які хоча й безпечні для насіння, але токсичні для азотофіксуючих бактерій.

🔹Ручна обробка

На легкий брезент 3х4 м насипають 1-2 гектарні порції насіння, зволожують відповідною кількістю води або розчину прилипача, у якому суспендований необхідний біопрепарат, і перемішують почерговим підведенням протилежних кінців брезенту до рівномірного розподілу препарату на поверхні насіння. На брезенті не повинен залишатися  розчин.

У випадку ручної обробки значної кількості насіння на току в масу насіння рівномірно вноситься суспензія біопрепарату й перелопачується кілька разів до рівномірного стану, після чого засипається в мішки або накривається брезентом для захисту від сонячних променів.

Недоцільно проводити обробку насіння рідкими біопрепаратами безпосередньо в сівалках, тому що суспензія біопрепарату швидко випливає через висіваючі апарати.

🔹 Механізована обробка

А. найпоширенішим способом передпосівної обробки насіння є застосування протравлювальних машин, наприклад, ПС-10. Перед використанням її необхідно ретельно очистити від залишків ядохімікатів і промити водою, або виділити нову машину тільки для інокуляції насіння біопрепаратами.

Перед заправленням резервуара машини ПС-10 суспензією біопрепаратів, необхідно її профільтрувати через фільтр із отворами   0,8-1,0 мм. Часто із цією метою використовують складену у двоє марлю. Далі процес здійснюється аналогічно протравлянню насіння.

Б. Резервуар машини для протравляння заповнюється водою або розчином речовини, що склеює, регулюється його споживання. На насіння перед його подачею на машину наноситься необхідна кількість препарату. Проходячи через машину, препарат рівномірно розподіляється в масі насіння.

При цьому способі обробки необхідно особливу увагу приділити дозуванню препаратів.

В. Суспензія біопрепарату наноситься на зерно, що завантажується на вантажний автомобіль за допомогою шнекових навантажувачів або стрічкових транспортерів. При цьому насіння добре перемішуються з біопрепаратом.

Г. Для обробки насіння біопрепаратами можна використовувати бетонозмішувачі, які забезпечують рівномірний розподіл препарату в масі зерна, не ушкоджуючи насіння.

Д. Рекомендується до застосування у виробництві спеціальний пристрій до сівалки, за допомогою якого суспензія препарату (30-200 л/га) при посіві попадає на насіння й відразу закривається ґрунтом.

Консультація

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК 24/7

Консультація

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК 24/7

Заказ товара