Зміст

1. Ручна обробка

2. Механізована


Технологія обробки насіння Інокулянтами (біопрепаратами)

Головна вимога до технології передпосівної обробки насіння всіма формами біопрепаратів - це забезпечення рівномірного розподілу препарату по всій масі насіння, не допускати його опадання з поверхні насіння, а також максимально скоротити час від обробки до висіву насіння у ґрунт. Інокуляція насіння біопрепаратами проводиться в день посіву або напередодні. 

Використання різних форм препарату на твердих носіях для обробки насіння практично однакове. Найпоширенішою є обробка насіння водною суспензією препарату. При цьому суспензію готують із розрахунку на відому партію насіння і без відстою перемішують її з насінням вручну або механізованим способом.

У таблиці наведені орієнтовні норми води для оптимального зволоження гектарної норми насіння:

Препарат

Норма препарату

Культура

Орієнтовна норма насіння, кг/га

Кількість води (л) для зволоження гектарної норми 

Ризостим

200 г Соя, Квасоля 80-130 кг 0,6-0,8 л

Азолек

100 мл

Пшениця

280 кг

2,0-3,0 л

100 мл

Ячмінь

250 кг

3,0-4,5 л

Не рекомендується додавати силікатний клей і рідкі комплексні добрива, які хоча й безпечні для насіння, але токсичні для азотофіксуючих бактерій.

🟢 Ручна обробка

1. На легкий брезент 3х4 м насипають 1-2 гектарні порції насіння, зволожують відповідною кількістю води або розчину прилипача, у якому суспендований необхідний біопрепарат, і перемішують почерговим підведенням протилежних кінців брезенту до рівномірного розподілу препарату на поверхні насіння. На брезенті не повинен залишатися  розчин.

У випадку ручної обробки значної кількості насіння на току в масу насіння рівномірно вноситься суспензія біопрепарату й перелопачується кілька разів до рівномірного стану, після чого засипається в мішки або накривається брезентом для захисту від сонячних променів.

2. При обробці насіння в бетонозмішувачі разом із протруйниками рекомендується, спочатку зробити робочий розчин протруйника та стимулятора росту додати до засипаного насіння і перемішати і потім додати інокулянт на змочене насіння

3. При протруюванні безпосередньо в сівалці рекомендується використовувати тільки сухі форми інокулянту, тому що рідкий біопрепарат швидко випливає через висіваючі апарати. 

🟢 Механізована обробка

А. Найпоширенішим способом передпосівної обробки насіння є застосування протравлювальних машин, наприклад, ПС-10. Перед використанням її необхідно ретельно очистити від залишків ядохімікатів і промити водою, або виділити нову машину тільки для інокуляції насіння біопрепаратами.

Перед заправленням резервуара машини ПС-10 суспензією біопрепаратів, необхідно її профільтрувати через фільтр із отворами   0,8-1,0 мм. Часто із цією метою використовують складену у двоє марлю. Далі процес здійснюється аналогічно протравлянню насіння.

Б. Резервуар машини для протравляння заповнюється водою або розчином речовини, що склеює, регулюється його споживання. На насіння перед його подачею на машину наноситься необхідна кількість препарату. Проходячи через машину, препарат рівномірно розподіляється в масі насіння.

При цьому способі обробки необхідно особливу увагу приділити дозуванню препаратів.

В. Суспензія біопрепарату наноситься на зерно, що завантажується на вантажний автомобіль за допомогою шнекових навантажувачів або стрічкових транспортерів. При цьому насіння добре перемішуються з біопрепаратом.

Г. Рекомендується до застосування у виробництві спеціальний пристрій до сівалки, за допомогою якого суспензія препарату (30-200 л/га) при посіві попадає на насіння й відразу закривається ґрунтом.

Консультація

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК 24/7

Консультація

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК 24/7

Заказ товара