Корзина 0
×
MOD_PRODUCTCARTNAME
MOD_INCARTNULL
MOD_INCARTNULL MOD_INCARTNTXT MOD_INCARTPROD MOD_INCARTPRODUCTS MOD_INCARTPRODUCT MOD_INCARTSUMM MOD_NAMESMES MOD_PHONEMES MOD_FASYBUY https://yason-agro.com/ /cart/view /component/jshopping/product/view?Itemid=0 https://yason-agro.com/cart/delete https://yason-agro.com/components/com_jshopping/files/img_products 2 грн ✔ Product in cart Product added to cart Go to cart Remove Products: MOD_PRODUCTSTOTAL MOD_PRODUCTCARTNAME Sum total Do not set additional parameters
 
🚀 Технологія вирощування сої під гліфосати
 
 
Необхідно врахувати, що на перших етапах росту сої сильно розвивається коренева система, а ріст рослин сповільнений. Це зумовлює її низьку конкурентоспроможність у боротьбі з бур'янами.  Звичайно ж найкращі попередники для сої це зернові та кукурудза. 
 
У свою чергу соя, як бобова культура, є чудовим попередником для всіх культур сівозміни. Залишаючи в ґрунті після збирання добре розвинену кореневу систему з бульбочковими бактеріями, вона сприяє накопиченню азоту (60-80 кг/га), поліпшення структури і родючості грунту. Соя використовує важко розчинні поживні речовини з нижніх шарів грунту і включає їх в кругообіг живлення наступних  культур. У стандартній  ситуації на 1 га вона залишає після себе у полі близько 40-80 кг азоту, 20-25 кг фосфору і 30-40 кг калію. 
 
 

IMG 3963

 

🚜 Обробка грунту перед посівом сої

 

Після зернових попередників поле лущать дисковими лущильниками на глибину 6-8 см. Своєчасне лущення ефективне у боротьбі з однорічними бур'янами і забезпечує збереження післязбиральної вологи ґрунту (виключення може бути збирання зернових комбайном з мульчерозкидачем). 

Глибина зяблевої оранки під сою 20-25 см. 

 

Глибока оранка сприяє розвитку кореневої системи та збільшує кількість бульбочкових бактерій.

 

Від початку весняного обробітку грунту до посіву в середньому термін складає 30-40 днів, що дає можливість якісно підготувати ґрунт і провести боротьбу з бур'янами за допомогою первинних агротехнічних заходів.

 

Навесні, як тільки ґрунт перестає мазатися, закривають вологу шляхом боронування важкими боронами. Передпосівний обробіток ґрунту здійснюють на глибину посіву. Висока якість підготовки ґрунту забезпечують комбіновані агрегати Комбінатор, Компактор, Європак. Вони добре вирівнюють поле, що дуже важливо при збиранні врожаю, бо боби розміщуються не надто високо над землею, в середньому 14-17см, і при скошуванні застосовують низький зріз рослини сої. На погано вирівняному полі низько скосити буде дуже проблематично і частина бобів може залишатися на стеблах незібраними. А це втрата грошей.

 

🌀 Добрива сої перед сівбою

 

Норми мінеральних добрив для сої під раундап встановлюють залежно від вмісту поживних речовин у грунті та рівня запланованого врожаю. Фосфорні і калійні добрива (Р45-60 К45-60) вносять під зяблеву оранку. Азотні добрива, як правило, при дотриманні вимог агротехніки не застосовують. Стартову дозу азоту (N20-30) дають під культивацію на бідних ґрунтах та після гірших не удобрених попередників. Для формування врожаю 2,5 т насіння з гектара соя виносить з грунту 124 кг азоту, 22 кг фосфору, 102 кг калію, 34 кг кальцію, 23 кг сірки, 191 г цинку, 18 кг магнію, 207 г марганцю, 865 р заліза і 75 г міді. Для планування більш багатих врожаїв рекомендуємо підібрати для себе відповідну формулу. При цьому особливу увагу приділяють кальцію, так як у рослин при його дефіциті виникає утруднення засвоєння азоту, вам потрібно приділити кальцію, оскільки його нестача призводить до зменшення врожаю і вмісту білка в бобах.

 

🌱 Вибір сорту і передпосівна підготовка насіння сої 

 

 

При виборі сорту сої при вирощуванні з використанням раундапу, ми обов'язково рекомендуємо брати насіння сортів, стійких до гліфосату. Показники чистоти посівного матеріалу повинні бути не менше 97%, схожість і енергія проростання від 90%.

 

Перед посівом насіння сої необхідно обробити бактеріями-інокулянтами, які будуть стимулювати фіксацію азоту з повітря і ґрунту. Приріст урожаю зерна сої від інокулянтів складає 3-4 ц/га.

ʼ

Також для захисту від хвороб зерно сої, рекомендуємо опрацювати фунгіцидом, наприклад -  протруйник Максим XL 035 FS. При ймовірності ураження грунтовими шкідниками також можна скористатися системними інсектицидами.

 

Для стимуляції проростання зерна сої та підтримки рослини на першому етапі вегетації ми використовуємо обробку насіння гуматом калію.

 

🚜 Посів сої

 

В Україні практикують посів сої суцільним способом з шириною міжрядь близько 15 см. Рекомендована густота посіву становить 900-1000 тис. штук на гектар. Вагова норма коливається у межах 130-180кг/га. Соя при цьому негалузиться, швидше росте і дозріває, що важливо для північних областей. Посіви із звуженими міжряддями і суцільні забезпечують середню врожайність 28-35 ц/га, що дає результат на 2-3 ц/га більше, ніж при широкорядних посівах. Взагалі використання широкорядних посівів у всіх культурах має сенс якщо в подальшому планується проводиться прополка.

 

📏 Глибина посіву сої

 

У зв'язку з тим, що під час проростання соя виносить сім'ядолі на поверхню грунту, вона вельми чутлива до глибині загортання насіння. Оптимальна глибина загортання насіння 4-5 см. На важких запливаючих ґрунтах, в умовах достатнього зволоження сіють на глибину 3-4 см. В умовах недостатнього зволоження глибше 5-6 см.

 

🗓 Терміни посіву сої 

 

Сіяти сою починають, коли грунт на глибині загортання насіння прогрівається до 12-14°С. Оптимальний строк сівби сої на зерно — перша декада травня, допустимий до 20 травня. При більш пізньому посіві можуть не дозріти навіть ранньостиглі сорти. 

 

У роки з ранньою весною сіють раніше, як тільки грунт прогріється до оптимальної температури. Пізні, середньопізні і середньостиглі сорти необхідно висівати в першу чергу, а середньоранні і ранньостиглі — в кінці оптимальних строків.

 

При дуже ранньому посіві в холодну грунт сходи затримуються, знижується польова схожість, насіння пошкоджується шкідниками та хворобами, урожай зерна зменшується.

 

🔰 Рекомендована схема захисту та підживлення посівів сої 

 

Одразу ж після сівби поле коткують для поліпшення умов проростання насіння і підвищення польової схожості. 

 

Відразу після сходів ми рекомендуємо обробити сою гуматом калію 1-2 + 3-4 кг карбаміду на 200-300 л води на га

 

У фазі 3-6 справжніх листків листків посіви обприскують баковою сумішшю (1,5 л гербіциду Раундап (аналог) + 1 л Гумат Калію для зняття стресу).

 

При великій кількості бур'янів проводимо до змикання рядів другу обробку гліфосатом (1,5 л гербіцид Раундап (аналог) + 1 л Гумат Калію для зняття стресу).

 

У період масової бутонізації – мікродобриво з вмістом Бору + 3-4 кг карбаміду на 200-300 л води на га.

 

Бор застосовувати обов'язково, оскільки він допомагає сформувати зав'язь стрючка, на 15-25% квіток більше ніж без його застосування.

 

В період цвітіння зазвичай ми роботи не проводимо.

 

На етапі формування бобів – 1-2 л гумату калію +3-4 кг карбаміду на 200-300 л води

 

У разі якщо соя страждає від високих температур і посухи то для зняття стресу від спеки ми рекомендуємо застосовувати Гумат Калію.

 

Для захисту від шкідників (плодожерка, кліщі, трипси, совка, огнівка, попелиця) застосовують системні інсектициди за необхідності.

 

♻️ Збирання сої

 

Основною ознакою повної стиглості є опадання листя, підсихання і побуріння стебел і бобів, відділення насіння від їх стулок, зниження вологості до 14-16%.

 

Основний спосіб збирання — пряме комбайнування на низькому зрізі (4-6 см).

 

Щоб прискорити дозрівання пізньостиглих сортів, а в холодні роки — і середньостиглих, застосовують десиканти. Сою обприскують у фазі початку побуріння бобів нижнього і середнього ярусів за 6-7 днів до збирання (наприклад дикват). Десикація дає можливість на 10- 12 днів раніше почати збирання зерна і зменшити втрати врожаю при збиранні. Для зменшення подрібнення насіння, обороти барабана знижують до 550-650 в хвилину при вологості більше 14% і до 400-500 — при меншій вологості.

 

Зерно після збирання негайно очищають і просушують. Вологість насіння при зберіганні повинна становити 10-14%.

 

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК 24/7

 

 

Консультація

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК 24/7

Заказ товара